Oproštaj s Ivonom

Odbojkašice Don Bosca poražene su na početku drugog djela sezone u Puli.

Igračice OK Veli Vrh slavile su s 3:0 (25:20, 27:25, 26:24) u utakmici 12. kola Prve hrvatske lige.

Utakmicu je obilježio oproštaj s Ivonom Ćaćić koja je tri godine provela u našem klubu kao trenerica i dvije i pol godine kao igračica.

Pogodilo se tako da prvu utakmicu igramo baš s Ivoninom novom ekipom kojoj se ova sjajna igračica pridružila u zimskom prijelaznom roku nakon povratka kući u Pulu.

Ivoni smo uručili cvijeće, fotografiju i majicu s potpisima naših djevojaka.

Nije bilo lako našim odbojkašicama vidjeti dojučerašnju suigračicu, kapetana, vođu ekipe s druge strane mreže. Znamo da ni Ivoni nije bilo ništa jednostavnije vidjeti svoje prijateljice u Don Boscovom dresu. Ali utakmice su tu da se igraju.

Naša ekipa nije pružila dobru igru u prvom setu pa su odbojkašice Velog Vrha osvojile prvi set bez previše muke.

Drugi set je počeo izrazito loše za naše igračice. Prošlo je desetak minuta, a rezultat je bio 18:6 za Veli Vrh. Domaće igračice lagano su se opustile pa je pri rezultatu 22:13 krenuo veliki povratak naših odbojkašica. Uspjele su izjednačiti na 24:24. Nažalost set je završio dvojbenom odlukom kada je granični sudac označio da je lopta pala u teren pri čemu su sve igračice Don Bosca i trenerica Padovan istovremeno reagirale s velikim negodovanjem i uvjerenjem da je lopta bila i više nego očigledno u autu. Glavni sudac je prihvatio sugestiju graničnog suca što je značilo 2:0 za Veli Vrh.

Treći set također je imao uzbudljivu završnicu koja je opet završila neuspješno za naše odbojkašice.

Našima u sljedećem kolu dolaze odbojkašice Sinja koje su nas baš u ovom kolu preskočile na tablici.