Naše igračice namučile prvoplasirane Karlovčanke

Bod iz dviju zaostalih utakmica

Uoči nastavka drugog djela Prve Hrvatske lige naše odbojkašice odigrale su zaostale utakmice iz prvog djela sezone.

Prije svega napomenimo da je naš klub odigrao najviše utakmica od svih klubova. Jedno cijelo kolo kompletno je odgodio savez, a utakmicu posljednjeg kola morali smo otkazati na sam dan odigravanja jer je jednoj našoj igračici stigao pozitivan rezultat na Covid-19, a nekoliko dana ranije bila je u kontaktu s drugim igračicama. Srećom nitko od naših djevojaka nije obolio.

Dobrom organizacijom, pridržavanjem epidemioloških uputa i osobnom odgovornošću naša ekipa uspjela je odigrati velik broj utakmica, a ni treninge nismo morali prekidati, pa čak i kada tjedan dana u rujnu nismo smjeli koristiti dvoranske prostore naše djevojke su trenirale na otvorenom.

Tijekom zimskog prijelaznog roka naše redove napustile su Ivona Ćaćić i Lucija Krivić.

Ivona se vratila kući u Pulu. Bila je vođa ove ekipe dvije i pol godine. Kapetan koji je dirigirao igrom, oduševljavao svojim potezim. Ivona je vukla ekipu u Prvu ligu. Osim toga bila je i trenerica našim mlađim odbojkašicama tako da je Ivonin odlazak dvostruki gubitak.

Lucija je četiri i pol godine provela u našem klubu i bila dio velikih uspjeha. Osim velikog truda na utakmicama i treninzima često je širila veselo i pozitivno raspoloženje u ekipi.

Vratimo se zaostalim utakmicama. Prvo su naše djevojke na gostovanju u Zaprešiću glatko izgubile od OK Nebo. Jake zaprešićanke s 3:0 (25:18, 25:12, 25:20) su savladale našu ekipu koja je pružila blijedu partiju.

Daleko bolju igru naše igračice pokazale su na domaćem terenu s OK Karlovac. Unatoč porazu 2:3 (21:25,19:25,25:23,25:22,12:15) odbojkašice Don Bosca mogu s optimizmom gledati u nastavak natjecanja jer su potvrdile da mogu igrati ravnomjerno i s najjačima.

Vodeća ekipa natjecanja zasluženo je uzela prva dva seta.

U trećem setu odbojkašice Don Bosca zaigrale su bolje. Do rezultata 19:19 naše su promašile već pet servisa. Karlovačanke su otišle na 19:22 i činilo se da je kraj utakmice blizu. No uslijedio je izvrstan preokret. Naše djevojke osvojile su set s 25:23 i izjednačile na 2:2.

U dobrom ritmu naše su nastavile i u četvrtom setu te ga osvojile s 25:22.

Karlovčanke su se malo pribrale u petom setu. Naše djevojke pokušale su stići do pobjede, no ostale su bez nje. Ipak, na njihovim licima ocrtavalo se zadovoljstvo zbog dobre igre. Povrh svega sjajno su se borile što je rezultiralo osvojenim bodom u već naočigled lagano izgubljenoj utakmici.

U nastavku sezone našoj ekipi pridružiti će se i neka nova lica te se nadamo da će ekipa hrabro i uspješno kročiti kroz natjecanje.

OK Don Bosco nakon pola odigranih utakmica s 15 bodova zauzima 6. mjesto.