Don Bosco preokretom u Dubrovniku uzeo važne bodove

Samo ludi rasplet može izbaciti naše odbojkašice iz razigravanja za prvaka.

Velika tri boda na gostovanju u Dubrovniku uzele su odbojkašice Don Bosca u 17. kolu Prve hrvatske lige.

Naše igračice slavile su rezultatom 1:3 (25:16,22:25,11:25,24:26) kod domaćeg OK Dubrovnik.

U posljednjih osam utakmica Don Bosco je pobijedio u tek dvije utakmice i to na domaćem terenu u susretima s dvije posljednjeplasirane ekipe. Može se reći da su zadnju pravu pobjedu imale još sredinom studenog kada su kod kuće dobile Dubrovnik. Nakon toga uslijedilo je nekoliko frustrirajućih poraza u kojima su često igračice Don Bosca pobijedile same sebe. S novim porazom bile bi na rubu da u drugom djelu natjecanja razigravaju za ostanak u ligi. Pobjeda je donosila gotovo sigurni plasman u razigravanje za prvaka i važne bodove u tom djelu natjecanja jer klubovi iz prvog djela prenose samo bodove koje su osvojili u utakmicama sa suparnicima s kojima će se naći u drugom djelu.

Dubrovačanke su bile favoritkinje i lako su uzele prvi set. Sve je ukazivalo da će utakmica otići u jednom smjeru.

No u drugom setu igračice Don Bosca našle su svoj ritam i osvojile ga s 25:22.

Trećim setom potpuno su dominirale i pokazale igru kakvu smo imali prilike vidjeti u prvih osam kola.

I onda ono najbolje igračice Don Bosca ostavile su za kraj. U velikoj borbi u četvrtom setu Dubrovnik je stigao nadomak osvajanju seta pri rezultatu 24:21 kada su igračice Don Bosca s pet poena u nizu stigle do sjajne pobjede.

Ovom pobjedom ne samo da su vjerojatno osigurale razigravanje za prvaka već će bodovno biti vrlo blizu Zadru i Dubrovniku, i imati priliku biti među tri prvoplasirane ekipe. U konačnici ova pobjeda je možda najvažnija zbog toga što su odbojkašice Don Bosca same sebi potvrdile da kvaliteta koju imaju pretočena u dobar rad na treningu i dobro odigranu utakmicu mora polučiti uspjeh. Bit će vrlo teško sustići vodeće OK Dinamo i HAOK Mladost 2. Dinamovke su već jednom nogom u Superligi, dok druga ekipa Mladosti nema pravo ulaska u najviši rang hrvatske odbojke. No bodovi iz tih sureta bili bi nam vrlo vrijedni.

U posljednjem, 18. kolu, prvog djela natjecanje naše odbojkašice na svom terenu dočekuju OK Dinamo. Samo u slučaju da izgube s 3:0, a Nova Gradiška slavi u gostima kod Mladosti istim rezultatom, naše će razigravati za ostanak. Bod(ovi) u susretu s Dinamom donose siguran plasman u razigravanje za prvaka, više bodova na vlastitom kontu u tom djelu natjecanja i dodatni impuls samopouzdanju naših igračica.

Poziv je ovo našim navijačima i svima željnima dobre odbojke da dođu na utakmice naše ekipe.

Poredak nakon 17. kola je sljedeći: 1. OK Dinamo 46 bodova, 2. HAOK Mladost 2 46, 3. OK Zadar 31 , 4. ŽOK Dubrovnik 30, 5. OK Don Bosco 28, 6. OK Nova Gradiška 25, 7. OK Veli Vrh 23,  8. OK Karlovac 17, 9. OK Drenova 9 i 10. OK Kostrena 0.